27 Kasım 2021 Cumartesi
Anasayfa > DUYURULAR > Otobüslü Büyük Orta Avrupa Turu
Otobüslü Büyük Orta Avrupa Turu

Otobüslü Büyük Orta Avrupa Turu

24.01.2020 23:47 12 14 16 18 yazdır
Bulgaristan – Sırbistan – Macaristan – Slovakya - Çek Cumhuriyeti – Avusturya VLTAVA NEHRİNDE YEMEKLİ TEKNE TURU – TUNA NEHRİ TEKNE TURU VE TÜM GÜNDÜZ TURLARI FİYATA DAHİL PROGRAM !

TÜRK EĞİTİM SEN İSTANBUL ŞUBELERİ

Otobüslü Büyük Orta Avrupa Turu
7 Gece 9 Gün & 1-9 Temmuz 2020 &

Bulgaristan – Sırbistan – Macaristan – Slovakya - Çek Cumhuriyeti – Avusturya
VLTAVA NEHRİNDE YEMEKLİ TEKNE TURU – TUNA NEHRİ TEKNE TURU VE TÜM GÜNDÜZ TURLARI FİYATA DAHİL PROGRAM !
Belgrad – Budapeşte – Estergon – Visegrad – Szentendre – Bratislava – Prag – Karlovy Vary           
Cesky Krumlov – Viyana – Sofya  

1.Gün İstanbul – Belgrad  ( 1 Temmuz 2020 Çarşamba)

Gezimizin ilk günü, 19.00’da Üsküdar sendika önünden hareket ile program başlangıcı. Edirne’de ihtiyaç ve alışveriş molasının ardından Kapıkule sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Bulgaristan ülkesine giriş yapıyoruz. Svilengrad-Plovdiv-Sofya güzergâhı ile Belgrad'a yolculuk.


2.Gün Belgrad    ( 2 Temmuz 2020 Perşembe)

Öğlen saatlerinde Belgrad’a varışımız sonrası panoromik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda göreceğimiz yerler arasında; Yeni Belgrad, Usce Alışveriş merkezi, Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray, Yeni Saray ve Meclis binası, Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, Saat kapı ve Müzesi,  İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi yapıları ile Kale Meydan gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait bir çok büyük ve etkileyici binayı barındıran Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni görerek turumuzu noktalıyoruz. Geceleme Belgrad otelimizde.

3.Gün Belgrad – Budapeşte        (3 Temmuz 2020 Cuma )

Otelde alınan kahvaltının ardından Budapeşte’ye yolculuk. Budapeşte’ye varışımızı takiben yapılacak olan şehir turumuzda; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte ve tarihi binalarını, içeceklerinizi yudumlarken nehirden izleme fırsatı bulacağınız Tuna Nehri tekne gezisine katılıyoruz. Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı keyifli tekne turunun ardından otele transfer. Geceleme Budapeşte otelimizde.

4.Gün Budapeşte (Estergon & Visegrad & Szentendre) ( 4 Temmuz 2020 Cumartesi  )

Otelde alınan kahvaltının ardından Estergon & Vişegrad & Szentendre turu için yolculuk. Bu turda, önce Estergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını keşfediyoruz. Ardından bir ortaçağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Vişegrad’ı ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda Visegrad kalesi Panoramik olarak görülecektir. Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu bu şirin kasabada verilen serbest zamanın ardından otele dönüyoruz.

Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin ekstra olarak organize edeceği Çigan Gecesi kapsamında, yemekli, müzikli – eğlenceli programa katılabilirler. Geceleme Budapeşte otelimizde.

Ekstra Çigan Gecesi: 45 EUR

 

 5.Gün Budapeşte – (Bratislava) - Prag  (5 Temmuz 2020 Pazar )

Otelde alınan kahvaltının ardından Prag yolculuğu başlangıcı. Güzergah üzerinde Bratislava turunu gerçekleştiriyoruz. Prag’a varışımız sonrası panoramik şehir turu. Hradcany Kale  Bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs  Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu  Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen ve üzerinde 12  Havarinin tasvir edildiği tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi tur esnasında görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası geceleme Prag otelimizde. Akşam Rehberimizin organize edeceği Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turuna katılım. Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz.

6.Gün Prag  (Karlovy Vary) ( 6 Temmuz 2020 Pazartesi    )

Otelde alınan kahvaltının ardından Karlovy Vary Kültür turu için hareket ediyoruz.  Bu turumuzda Çekya’nın kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Karlovy Vary varışı ile kent turu. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın  Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar  taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika  satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Tur bitiminde Prag merkeze transfer.

Akşam Rehberimizin düzenleyeceği ekstra Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği programına katılım imkanı. Yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek imkanı bulacaksınız. Programın ardından otelimize transfer ve geceleme Prag otelimizde.

Ekstra Ortaçağ Eğlencesi ve Yemeği: 55 EUR

7.Gün Prag – (Cesky Krumlov) – Viyana ( 7 Temmuz 2020 Salı )

Otelde alınan kahvaltının ardından Viyana’ya hareket ediyoruz. Güzergah üzerinde Orta Çağ kasabası Cesky Krumlov turunu gerçekleştiriyoruz. Cesky Krumlov, Çekya’nın değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Komünizmin en baskın dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşu yaşamış ve gerek mimari, gerekse doğal güzelliği ile ziyaretçilerinde büyük hayranlık uyandırmaktadır. Kentte kısa bir mola ardından Viyana yolculuğu devamı. Varışımızın ardında Viyana şehir turumuza başlıyoruz. Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı, Hundertwasser House ve Müzeler bölgesi  panoramik olarak görlecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman. Belirlenen saatte buluşma ve otele transfer. Geceleme Viyana otelimizde.

 

Dileyen misafirlerimiz akşam Rehberimiz tarafından ekstra organize edilecek Avusturya Grinzing Gecesi turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Viyana merkezine 20-25 dakika uzaklıkta bulunan Grinzing kasabasının küçük ve şirin evlerinde, Viyana müzikleri eşliğinde ünlü şnitzellerinin tadına bakıyoruz.

Ekstra Avusturya Grinzing Gecesi Turu: 50 EUR

8.Gün Viyana – Belgrad   (8 Temmuz 2020 Çarşamba)

Otelde alınan kahvaltının ardından Seegrotte yer altı gölü ve Schönbrunn sarayı bahçeleri turunu gerçekleştiriyoruz. Birinci durağımız, bir Maden Ocağı iken gerçekleşen patlama neticesinde içine su dolarak, yeraltı gölüne dönüşen ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş uçağı ürettikleri Seegrote yer altı gölünü geziyoruz. Turumuzda yeraltı gölünde tekne ile gezinti yapılacaktır. Devam eden yolculukla Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde keyifli serbest zamanlar. Arzu eden misafirlerimiz sarayın içini ziyaret edebilirler. Burada verilecek olan serbest zamanın ardından buluşma ve Belgrad’a yolculuk. Sırbistan sınır geçişi ile devam eden yolculukla başkent Belgrad’a varış ile otele yerleşme. Geceleme otelimizde.

  

9.Gün Belgrad – Sofya – İstanbul    (9 Temmuz 2020 Perşembe)

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Sofyaya hareket. Varış sonrası Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi, panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Akabinde meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ile fotoğraf molasının ardından şehrin simgesi olan Banya Başı camisini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Gece geç saatlerde İstanbul başlangıç noktalarına varış ile turumuzun sonu.

 

İki yada üç kişilik odalarda kişi başı ücret : 499 EURO
Tek kişilik odada konaklama                        : 649 EURO
Çocuk 3-11  (2 yetişkin yanında)                :  455 EURO

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks Viyatravel otobüsleri ile ulaşım
* Yerel profesyonel Türkce rehberlik hizmetleri
* 3* ve 4* otellerde 2 Gece Belgrad, 2 Gece Budapeşte, 2 Gece Prag ve 1 Gece Viyana otellerinde oda kahvaltı konaklama
* Programda belirtilen panoramik şehir turları.

* Karlovy Vary Turu

* Bratislava Turu

* Estergon & Visegrad & Szentendre

* Chesky Krumlov Turu

* Seegrotte yer altı gölü ve Schönbrunn sarayı bahçeleri

* Vltava Nehrinde Akşam Yemekli Tekne Turu

* Tuna Nehri Tekne Turu

* Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
* Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
* Şehir Vergileri
* Gümrük Vergileri
* Araç içi limitli su ikramı
                                                Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 
* Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar 
* Öğle ve akşam yemekleri. 
* Şöför ve rehber bahşişleri
* SCHENGEN VİZESİ-120 EURO (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR). 
* Yurtdışı çıkış harcı 50 TL.
* Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

NOT : Ödemeler sendika şubemize nakit olarak yapılacaktır(Euro olarak).Ya da verilecek Euro hesabına havale yapılmalıdır.Ön ödeme yapılmadan listeye misafir dahil edilmeyecektir.Sınırlı kontenjan vardır.

 

İRTİBAT : 0 216 492 95 80 – 0 505 661 98 37

 

BİLGİLENDİRME

- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , yanınızda Euro bulundurmanız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.Yurtdışı harcamaya açık olan kredi kartlarınızla da alışveriş yapabilirsiniz.
- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
- Turumuzda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez.Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
-Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri